Satış Sonrası Desteğin Önemi - Kaliteli Desteğin Faydaları

 

Çağrı Merkezi’nde satış sonrası sağlanan destek, daha çok satış getiriyor.

Yapılan araştırmaların sonuçları, müşterilerin memnun kaldıkları satış sonrası destek deneyimlerinden sonra, bu desteği aldıkları çağrı merkezi ile daha çok alışveriş yapma, çağrı merkezinden daha çok hizmet alma eğiliminde bulunduklarını söylüyor. 

 

Yine aynı araştırma sonuçları gösteriyor ki,

Satış sonrasında alınan kötü destek ve yetersiz kalan müşteri hizmetleri, çağrı merkezinin yaptığı satışları düşürüp, müşterilerin ilgisini geri çeviriyor.

 

Çözüm Odaklı Olmak

 

Müşterilerin çağrı merkezini arayıp sorunlarını dile getirerek çözüm bulabildiği durumlarda, çağrı merkezinde gerçekleştirilen satışların verimli bir ivmeyle yükseldiği gözlemlenmiştir. Müşteriye yardımcı olup, çözüm odaklı hizmet sunan müşteri hizmetleri, memnun müşteriler yaratarak çağrı merkezinin yaptığı satışlara önemli ölçüde katkı sağlamaktadır.

 

Kötü Haber Tez Yayılıyor

 

Sosyal medyanın gücü tartışılmaz bir gerçektir. Bu denli büyük bir gücün bulunduğu günümüz dünyasında, insanlar yaşadıkları iyi veya kötü, her türlü deneyimi paylaşmaktadır. Araştırma sonuçları da gösteriyor ki, çağrı merkezinden kötü hizmet alan ve bu deneyimini sosyal medyada paylaşan müşterilerin oranı, aldıkları iyi deneyimi paylaşan müşteri oranından daha yüksektir. 

 

Günümüzde ürünü veya hizmeti, yalnızca satarak var olamazsınız. Ürünün veya hizmetin güzellik ve kalitesinin yanında, satış sonrası sağlanan destek de bir o kadar önemlidir. İnsanların bilgiye çok daha kolay ulaşabilir hale geldiği bu günlerde, insanlar bir ürünü veya hizmeti satın almadan önce, daha önce bunu deneyimlemiş kullanıcıların yorum ve görüşlerini araştırıp öğrenmektedir. Bu nedenle bir çağrı merkezi, müşterilerinin bir kısmına değil, tamamına kaliteli bir satış sonrası destek sağlamalıdır.

 

Sağladığımız satış sonrası hizmetimizin kalitesi ile, gün geçtikçe daha mutlu müşteriler yaratmak için çalışıyoruz.

Makale
02 Ağustos 2019 - Cuma