Outbound (Giden Çağrı) Telesales Birimi
Outbound (Giden Çağrı) Telesales Birimi

Outbound (Giden Çağrı) Telesales Birimi 

Konu satış ve pazarlama olduğunda yıllardır kullanılan ve önümüzdeki süreçlerde de kullanılmaya devam edilecek olan yöntemlerden birisi tabi ki telefondan satış yöntemidir. Bugüne kadar gelişerek en son halini alan bu yöntem için Outbound (Giden Çağrı) Telesales Birimi tercih edilmektedir. Çağrı merkezinden müşterilere yapılacak olan aramalar bu birim sayesinde gerçekleştirilir ve kayıt altında tutulur. 

Outbound (Giden Çağrı) Telesales Birimi tarafından müşteri aramaları yapıldığında en çok tercih edilen pazarlama yolu öncelikle ürün ya da hizmet konusunda hızlı bir şekilde bilgi vermektir. Bu sayede doğru müşterilere ulaşarak satış yapabilmek için ilk adımlar atılmış olmaktadır. Doğru satışı yapabilmek için bu çağrıları gerçekleştirecek olan kişilerin de doğru seçilmiş ve uzman kişiler olması tercih edilmektedir. Yapılacak olan aramaların sadece satış üzerinden düşünülmemesi de gerekiyor. Kimi zaman halihazırdaki müşteri portföyü üzerinden memnuniyet konusunda da gerekli anketlerin yapılabilmesi için bu aramalar kullanılabilir. Sonuç olarak müşterilerin daha memnun olması ve müşteri sürekliliği sağlanır. 

Yapılacak olan dış aramalar için genelde kullanılan sistemler otomatik olarak ilerler. Sistem üzerinde belirlenen kampanyalar dahilindeki numaralar ve müşteri bilgileri satışı yapması beklenen kişilere iletilir ve aramalar bu şekilde gerçekleştirilir. Outbound (Giden Çağrı) Telesales Birimi olarak çalışanlar bu görüşmeleri yaptığında gerekli sonuç kayıtlarını alıyor ve belirlenen kampanya durumlarına göre ilerliyorlar. Belirlenen metrikler dahilinde kampanyaların izlenmesi ve raporlama süreci de bu aşamada önem kazanıyor. Özellikle çağrı merkezinin sunduğu verilerin kolay ulaşılabilir ve raporlanabilir olması ile hızlı sonuçlar alınabildiği gibi kampanyalar için gerekli kararlar da aynı hızlarda verilebiliyor. 

Pozitif Kurumsal Çağrı Merkezi
Başarınıza pozitif etki sağlamak için buradayız.