Inbound (Gelen Çağrı) Müşteri Hizmetleri Birimi
Müşteri desteği konusu açıldığında akla ilk gelen bölümlerden birisi Inbound (Gelen çağrı) Müşteri Hizmetleri Birimi olarak adlandırılan bölümdür.

Inbound (Gelen çağrı) Müşteri Hizmetleri Birimi 

Müşteri desteği konusu açıldığında akla ilk gelen bölümlerden birisi Inbound (Gelen çağrı) Müşteri Hizmetleri Birimi olarak adlandırılan bölümdür. Bu bölüm adından da anlaşılacağı üzere işletmelere gelen müşteri çağrılarını yanıtlayan ve onlara en uygun hizmeti veren bölümdür. Standart olarak telefon üzerinden gelen çağrıları yanıtlayan bu birimde, görüşmeler kayda alınarak gerekli takipler yapılmakta ve bu görüşmelerin ardından gerekli raporlamalar yapılmaktadır. Ayrıca işletmeyi arayacak olan müşterilerin sayısına göre gerekli iş bölümlerinin yapılması ve çağrıları karşılayacak kişilerin en hızlı şekilde müşterilere cevap vermesi önemli bir detaydır. Bunun sağlanması için de görüşme süreleri ve sonuçlandırma oranları dikkate alınmaktadır. 

Gelen çağrıların karşılandığı bölümlerde daha çok müşterilerin satın alım işlemleri için ilgili ürünler hakkında bilgi almayı talep ettiği konuşmalar yaşanır. Bunun yanı sıra ikinci sırada ise şikâyet aramaları ve son olarak da satın alma işlemlerine dair görüşmelerin yapıldığı aramalar gelir. Inbound (Gelen çağrı) Müşteri Hizmetleri Birimi olarak verilen hizmet ile müşterilerin bütün bu görüşmeleri takip edilir ve en uygun şekilde sonuçlandırılmaları sağlanır. Müşteri tarafında, işletme hakkındaki görüşlerin en üst seviyede tutulması ve sadakatin sağlanabilmesi için bu çalışmaların en doğru şekilde yapılması oldukça önemlidir. 

Çağrı merkezleri ile sunulan hizmetler dahilindeki Inbound (Gelen çağrı) Müşteri Hizmetleri Birimi ile müşterilerle iletişimin en iyi şekilde sağlanması sırasında ve sonrasında, gerekli kayıtların alınması ve bunların ilgili entegrasyonlar ile işletmelere sunulması, işletmelerin de kendi açısından süreci değerlendirebilmeleri açısından önemlidir. 

 

Pozitif Kurumsal Çağrı Merkezi
Başarınıza pozitif etki sağlamak için buradayız.